Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuIII Międzynarodowe Forum Biznesowe Charków 2016 PL

Misja gospodarcza do Charkowa na III Międzynarodowe Forum Biznesowe


Rodzaj wydarzenia
Misja Gospodarcza

Witryna wydarzenia

Polski akcent
WPHI uczestniczy

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie, uprzejmie informuje, iż w dniach 7-8 kwietnia 2016 roku organizuje misję gospodarczą polskich przedsiębiorstw i instytucji pod przewodnictwem Ambasadora RP w Ukrainie, Pana Henryka Litwina na III Międzynarodowe Forum Biznesowe w Charkowie, w ramach której przewiduje się udział polskich firm w w/w forum oraz towarzyszących temu przedsięwzięciu spotkaniach B2B. Misja organizowana jest we współpracy z Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą oraz Międzynarodowym Stowarzyszeniem Przedsiębiorców Polskich na Ukrainie.

 

Powyższe przedsięwzięcie będzie miało na celu promocję gospodarczą Polski oraz polskich przedsiębiorców, a także inicjację kontaktów handlowych pomiędzy polskimi i ukraińskimi firmami.

 

W forum biznesowym jest przewidziany udział ponad 350 uczestników z obwodu charkowskiego i terytorium całej Ukrainy. Jak wskazują statystyki z ostatnich dwóch lat, w większości są to dyrektorzy i właściciele firm. W pierwszym dniu wydarzenia odbędzie się forum biznesowe, w którym po sesji plenarnej, odbędą się równolegle cztery sesje tematyczne:

  1. Inwestycje: „Jak przekształcić biznes w atrakcyjny inwestycyjnie. Praktyczne aspekty”
  2. Import/ eksport: „Rynki zagraniczne dla MŚP: mity i realia”
  3. Energoefektywność: „ Energoefektywność, jako wyzwanie dla ukraińskiego biznesu”
  4. Granty: „Programy donorskie, granty i programy pomocy technicznej dla ukraińskiego biznesu”

 

Uczestnicy polskiej misji biznesowej będą mieli możliwość wystąpienia podczas w/w sesji. W pierwszym i drugim dniu wydarzenia polskie firmy będą miały możliwość udziału w spotkaniach B2B.

 

W drugim dniu forum planowane jest przeprowadzenie „Inwestycyjnego salonu”, w ramach którego ukraińskie przedsiębiorstwa będą prezentować road-show dla zagranicznych inwestorów (informacje o zgłoszonych firmach w załączeniu) oraz wyjazdowej sesji „Bitwy projektów” (współorganizator StartUp.Network), na której będą prezentowane charkowskie startupy.

 

WPHI Kijów zaprasza do udziału w misji gospodarczej do Charkowa wszystkie zainteresowane przedsiębiorstwa i instytucje polskie. Prosimy o wypełnienie wniosku on-line. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 24 marca br.

 

W załączeniu - prezentacja nt. założeń forum. Możliwość pobrania w wersji: angielskiej, rosyjskiej.

 

W przypadku zainteresowania Państwa udziałem w misji gospodarczej do Charkowa oraz dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Panią Małgorzatą Gawin, I Sekretarzem lub Katarzyną Vitkovską, II Sekretarzem WPHI Kijów (tel.: (+38) 044 279 12 98, email: kiev@trade.gov.pl z dopiskiem „Misja do Charkowa”).

 

***

Dojazd i zakwaterowanie w Charkowie w dniach 6-8 kwietnia 2016 r. uczestnik pokrywa we własnym zakresie.

 

Uczestnictwo w forum biznesowym (ok. 350 uczestników ze strony ukraińskiej) oraz spotkaniach B2B (zapewniona przestrzeń i partnerzy w pierwszym i drugim dniu forum) dla polskich firm jest bezpłatne.

 

Istnieje również możliwość bezpłatnego wystąpienia podczas sekcji tematycznych (inwestycje, import/eksport, energoefektywność lub granty/pomoc techniczna) , pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia i uzgodnienia tematu prezentacji. Organizatorzy forum zapewniają uczestnikom przerwy kawowe oraz obiad. Polska delegacja będzie miała również zorganizowane wieczorne spotkanie z wybranymi firmami ukraińskimi.

 

Inne możliwe formy reklamy i PR (banery, materiały informacyjne ) do uzgodnienia z organizatorem forum: Pani Maria Platonova, tel. kom.:(+38) 099 660 44 80; e -mail: pmv@monyagets.com

 

Forum odbędzie się w hotelu Premier Palace Hotel Kharkiv (*****)

 

Organizator: Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie