Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuGalway Food Festival 2016 PL

Polskie stoisko na Galway Food Festival 2016


Rodzaj wydarzenia
Wystawa

Witryna wydarzenia

Polski akcent
Polskie stoisko narodowe

Fundacja Bardzo Ładnie we współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Dublinie organizują polskie stoisko podczas Galway Food Festival, który odbędzie się w dniach 24-28 marca 2016 r. Dni otwarte dla publiczności to: 25-27 marca.

GFF info PLZaproszenie na polskie stoisko podczas Galway Food Festival


Galway Food Festival, jak co roku odbywa się w trakcie Świąt Wielkanocnych. W trakcie imprezy zaplanowany jest szereg pokazów, wykładów, spotkań a także miasteczko festiwalowe ze stoiskami wybranymi spośród ponad 400 zgłoszeń.

 


Na polskim stoisku inspirowanym naszymi tradycjami Świąt Wielkanocnych będą zaprezentowane różnorodne zastosowania białych serów, ale też ich łatwość wykorzystania między innymi, jako dodatek do pieczywa, składnik sałatek i wyrobów cukierniczych, ale też jako nadzienie do pierogów.

 

W trakcie Festiwalu przeprowadzane są pokazy gotowania na żywo i jeden z takich pokazów również przygotuje Fundacja Bardzo Ładnie. Poprowadzi go Szymon Miśniak, kucharz z wieloletnim stażem w restauracji z rekomendacją Michelin, pasjonat, wykładowca kursów gotowania. W trakcie pokazu zaprezentowany będzie proces i historia wytwarzania twarogów w Polsce. Przygotowane zostaną także pierogi z nadzieniem z sera w wielu wariantach podania, których będzie można skosztować. O potrawach prezentowanych w trakcie Galway Food Festival będzie można dowiedzieć się z rozdawanych na stoisku broszur z przepisami.

 

Poza Ambasadą RP w Dublinie, polskie stoisko wspierają producent wyrobów mleczarskich z Włoszczowej, polskie piekarnie z Galway, sklep z polska żywnością i polska społeczność mieszkająca w Galway, w tym harcerze.

 

Wśród atrakcji przewidziany jest również konkurs na pisankę wielkanocną z atrakcyjnymi nagrodami (Regulamin konkursu).

GFF konkurs PLKonkurs na najpiękniejszą pisankę wielkanocną

branże: Wyroby zbożowe, piekarske i mączne, Wyroby mleczarskie, Przetwórstwo spożywcze

Wystawa
Irlandia - Galway
2016-03-24 - 2016-03-28
Dodał: Anna Woińska
Pliki do pobrania

Regulamin konkursu