Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPL

Spotkanie WPHI-KOIMA


Rodzaj wydarzenia
Spotkanie

W dniu 1 lutego 2016 r. Kierownik WPHI Donat Wiśniewski , I Sekretarz Wiesław Mołdawa oraz Hyun Min Lee Specjalista ds. Marketingu WPHI wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Biura Współpracy Zagranicznej Organizacji Importerów Koreańskich panami Joonghyun Jough, Sashe Sung Kwon oraz Terrym Kim.

 

Tematem spotkania była dalsza, od lat owocna współpraca z KOIMA.  Przedstawiciele WPHI poinformowani zostali o przygotowywanej misji przedsiębiorców Koreański do Polski przygotowywanej przez KOIMA w uzgodnieni z Ministerstwem Handlu, Przemysłu i Energii (MOTIE).

 

W trakcie rozmów oprócz omówienia oficjalnej drogi opracowania projekty Kierownik WPHI zaproponował inny niż dotychczas sposób przygotowania bezpośrednich spotkań z potencjalnymi partnerami ze strony polskiej. Uzgodniono, iż KOIMA poprzez swoich członków, a także potencjalnych uczestników misji zdefiniuje zakres – branże – produkty leżące w sferze zainteresowań Koreańskich importerów, zaś WPHI przedstawi możliwości kontaktu z odpowiednimi instytucjami lub bezpośrednio z przedsiębiorstwami odpowiadającymi potrzebom strony Koreańskiej.

 

Jednocześnie na drodze poszukiwania kontaktów gospodarczych WPHI zaproponowało pomoc w włączeniu w organizację misji polskich Specjalnych Stref Ekonomicznych, których zadaniem poza przedstawieniem potencjalnych możliwości inwestycyjnych na terenach SSE, byłoby udzielenie szerokiej informacji o produktach przedsiębiorstw działających na podstawie zezwoleń udzielonych przez Zarządzających Strefami. WPHI zobowiązało się również do przedstawienia listy produktów, które maja największą szansę powodzenia na rynku Koreańskim.

 

Dodatkowo zaproponowano, aby misja zawierała również elementy mogące doprowadzić do szeroko rozumianej współpracy w wymianie myśli naukowo – technicznej i wsparcia przedsięwzięć innowacyjnych.

branże: Handel

Spotkanie
Korea Południowa - Seul
2016-02-01
Dodał: Małgorzata Kędzierska