Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPL

Spotkanie w delegaturze Unii Europejskiej


Rodzaj wydarzenia
Spotkanie

W dniu 28 stycznia 2016 w Delegaturze Unii Europejskiej w Seulu odbyła się spotkanie Radców Handlowych z ambasad będących członkami UE.

 

W spotkaniu tym udział wzięli przedstawiciele Wydziału Promocji i Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Seulu, Pan Radca Donat Krzysztof Wiśniewski i I Sekretarz Wiesław Mołdawa.

 

Jednym z tematów poruszanych w czasie spotkania była kwestia procedury zniesienia zakazu importu wołowiny z UE i związanych z tym utrudnień mających na celu spełnienia uciążliwych wymagań i długotrwałych, biurokratycznych procedur wymaganych przez koreańskie instytucje rządowe.

 

W nawiązaniu do tych kwestii przedstawiciele WPHI w Seulu podkreślili w czasie spotkania, że od długiego czasu Polska napotyka na tego typu lub nawet większe problemy, jeśli chodzi o zniesienie zakazu importu polskiej wieprzowiny do Korei. Jednocześnie WPHI w Seulu przedstawił zdecydowaną opinię, iż wsparcie ze strony Delegatury UE w Seulu nie jest wystarczające i WPHI liczy na wzmożenie i intensyfikację działań ze strony Delegatury UE w tej sprawie.

 

WPHI w Seulu jest również w stałym kontakcie z przedstawicielami koreańskiej administracji rządowej i cały czas podejmuje aktywne działania na rzecz jak najszybszego zniesienia zakazu importu polskiej wieprzowiny do Korei.

branże: Mięso, Pozostałe branże

Spotkanie
Korea Południowa - Seul
2016-01-28
Dodał: Małgorzata Kędzierska