Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPL

Spotkanie z Dyrektorem Departamentu Polityki Handlowej z Europą w MOTIE


Rodzaj wydarzenia
Spotkanie

W dniu 22 stycznia 2016 r. Kierownik WPHI Donat Wiśniewski oraz I Sekretarz Wiesław Mołdawa uczestniczyli w spotkaniu z Panem Seung Ryul Lee, Dyrektorem Departamentu Polityki Handlowej z Europą w Ministerstwie Handlu, Przemysłu i Energii (MOTIE).

 

Inicjatywa spotkania wyszła ze strony koreańskiej, w związku z planowaną wizytą wiceministra MOTIE, pana Tae hee Woo w drugiej połowie kwietnia 2016 w Warszawie oraz podpisaniem w czasie tej wizyty Memorandum of Understanding z Ministerstwem Rozwoju.

 

Strona koreańska już od dłuższego czasu zabiega o podpisanie tego porozumienia. W czasie spotkania Pan Lee został poinformowany, że projekt MoU przedstawiony przez MOTIE jest obecnie przedmiotem konsultacji międzyresortowych w Polsce.

 

Kierownik WPHI podkreślił, że na pewno znakomicie zwiększyłyby się możliwości rozwoju współpracy polsko-koreańskiej gdyby przed tą wizytą władze koreańskie zawiesiły restrykcje dotyczące zakazu importu polskiej wieprzowiny do Korei. Zwrócił również uwagę, że działania te byłby dobrym sygnałem dla polskiego rządu i świadczyłyby również o tym, że rządowi Korei Południowej zależy na dalszym rozwoju współpracy gospodarczej i handlowej między naszymi krajami.

 

WPHI w Seulu jest również w stałym kontakcie z przedstawicielami koreańskiej administracji rządowej i cały czas podejmuje intensywne działania na rzecz jak najszybszego zniesienia zakazu importu polskiej wieprzowiny.

branże: Pozostałe branże

Spotkanie
Korea Południowa - Seul
2016-01-22
Dodał: Małgorzata Kędzierska