Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuHospital Expo Jakarta jpg PL

Hospital Expo 2016


Rodzaj wydarzenia
Targi

Polski akcent
WPHI uczestniczy

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Dżakarcie zaprasza do uczestnictwa w 29-tej edycji targów Hospital Expo 2016, które odbędą się w stolicy Indonezji, w centrum wystawienniczym Jakarta Convention Center, w dniach 19-22 października 2016 r. Zachęcamy również do przesłania materiałów promocyjnych na stoisko naszego wydziału.

 

Targi te, połączone z konferencjami, przeznaczone są dla producentów, dystrybutorów, eksporterów, przedstawicieli handlowych, dostawców z takich sektorów jak: sprzęt i wyposażenie dla szpitali, gabinetów dentystycznych, laboratoriów, w tym m.in. urządzenia, narzędzia, aparatura wykorzystywane bezpośrednio przez lekarzy, meble specjalistyczne, rozwiązania do zarządzania placówkami medycznymi, rozwiązania IT związane z usługami medycznymi, utylizacja materiałów szpitalnych, lekarstwa i farmaceutyki i inne.

 

Ubiegła edycja imprezy to 782 stoiska wystawiennicze firm z takich krajów jak Indonezja, Chiny, Tajwan, Korea Południowa, Singapur, Niemcy, Malezja, USA, Czechy, Polska. Wystawę odwiedziło ponad 40 tys. osób.

 

Więcej informacji na temat Hospital Expo 2016 znajdą Państwo na  stronie internetowej:

http://www.hospital-expo.com/wp-content/uploads/2015/12/Brochure-Hospital-Expo-2016.pdf

 

Indonezyjskie społeczeństwo, wraz ze zwiększającymi się dochodami, przywiązuje coraz większą uwagę do zdrowia. Rosnąca świadomość Indonezyjczyków dotycząca zdrowego trybu życia powoduje zwiększenie popytu na usługi medyczne. W ośrodkach miejskich pojawia się coraz więcej prywatnych klinik medycznych, dentystycznych. Na rynku działają duże ośrodki sieciowe, jak również mniejsze / indywidualne.

 

Wg. danych Ministerstwa Zdrowia RI, ogólna liczba szpitali, uwzględniając ośrodki prywatne i państwowe, wynosi w chwili obecnej 2382 jednostek, w tym 860 szpitali publicznych. Ogółem, dostęnych jest ok. 297 tys. szpitalnych miejsc, tj. jedno miejsce (łóżko) przypada na ok. 850 mieszkańców. Dodatkowo, na rynku działa ponad 3,8 tys. prywatnych klinik (przychodni) oraz 9323 podstawowych przychodni publicznych (puskesmas), w tym, 3019 ośrodków wyposażonych w sprzęt szpitalny. Roczne nakłady na służbę zdrowia w przeliczeniu na jedną osobę wynoszą ok. 100 USD. W Indonezji zatrudnionych jest ponad 63 tysiące lekarzy (statystycznie, jeden lekarz przypada na 3978 pacjentów), 180 tysięcy pielęgniarek, 33 tysiące położnych.

 

Wg. szacunków, w ciągu najbliższych 5 lat, w Indonezji powstanie ok. 30 szpitali prywatnych.

 

Wartość indonezyjskiego rynku urządzeń medycznych i laboratoryjnych szacowana jest, w zależności od źródeł, na ok. 780 mln – 900 mln USD. Wartość ta rosła będzie corocznie o ok. 10-15%. Od 70 do 90% dóbr w tej grupie pochodzi z importu. Największymi dostawcami są Singapur, Chiny, Japonia, Niemcy, USA.

 

W 2012 r. Ministerstwo Zdrowia RI wraz z Ministerstwem Turystyki i Gospodarki Kreatywnej RI podpisały porozumienie, w ramach którego w Indonezji rozwijana jest przyjazdowa turystyka medyczna, co wiąże się z pracami nad poprawą usług medycznych na rynku lokalnym.

 

Przedsiębiorców zainteresowanych prezentacją swojej oferty na stoisku WPHiI, prosimy o przesłanie materiałów promocyjnych w języku angielskim bezpośrednio na adres naszego biura:

 

Trade and Investment Promotion Section

Embassy of the Republic of Poland

Jl. HR. Rasuna Said Kav. X Blok IV/3

Jakarta 12950, Indonesia

 

Wysyłki prosimy dokonać kurierem z minimum dwutygodniowym wyprzedzeniem.

 

W Indonezji najlepiej obsługiwana jest sieć DHL, UPS i EMS Pocztex.

 

ZAPRASZAMY TAKŻE DO BEZPOŚREDNIEJ WIZYTY NA WYSTAWIE.

 

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszym biurem:

e-mail: jakarta@trade.gov.pl

tel.: +62 21 25 25 947

fax: +62 21 25 25 960

branże: Sprzęt medyczny/rehabilitacyjny, Przemysł farmaceutyczny, Zdrowie i medycyna

Targi
Indonezja - Dżakarta
2016-10-19 - 2016-10-22
Dodał: Małgorzata Kędzierska