Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuChina Silk Road International Logistics Expo PL

China (Lianyungang) Silk Road International Logistic Expo 2016


Rodzaj wydarzenia
Targi

Całkowita powierzchnia wystawiennicza - m2
30000

Średnia liczba odwiedzających (z 3ch lat)
20000

Średnia liczba wystawców (z 3ch lat)
1000

Polski akcent
WPHI rekomenduje

Zachęcamy Państwa do odwiedzenia kolejnej Edycji China (Lianyungang) Silk Road International Logistic Expo - Międzynarodowych Targów Logistycznych Jedwabnego Szlaku w Lianyungang. Targi prezentują szeroką ofertę z zakresu branży logistycznej.

 

W 2013 roku przywódcy Chin przedstawili koncepcję odbudowy dawnego Jedwabnego Szlaku, będącego symbolem prosperity i rozwoju zarówno międzynarodowych relacji gospodarczych jak i całej infrastruktury wzdłuż jego głównych połączeń lądowych i morskich. W myśl tej koncepcji, przy poparciu pozostałych Państw Azji i Europy, pragnących uczestniczyć w odbudowie szlaku, władze jednej z najlepiej rozwiniętych Prowincji Chin na obszarze Delty Rzeki Jangcy planują zorganizowanie targów logistycznych o szerokim spektrum tematycznym. Będzie to już druga edycja tego wydarzenia, które planowane jest na wrzesień tego roku w jednym z najważniejszych miast/portów znajdujących się u źródeł promowanego połączenia, w mieście Lianyungang - we wschodnich Chinach. Miasto Lianyungang ze względu na swoje położenie stanowi kluczowy ośrodek we wschodniej Azji w zakresie przesyłu towarów, od wschodu granicząc przez morze z Japonią i Południową Koreą, natomiast od zachodu stanowiąc bazę transportową w obszarze Delty Rzeki Jangcy, oraz główny punkt na drodze lądowej w kierunku Centralnej Azji i Europy. Miasto to otwiera ponad 60 połączeń towarowych, zarówno droga lądową, kolejową, jak i przede wszystkim morską, we wszystkich kierunkach świata oraz wewnątrz Chin. Z uwagi na ten fakt organizatorzy targów jako myśl przewodnią uznali promowanie Lianyungangu jako „lądowego mostu” dla współpracy ekonomicznej. Warto zaznaczyć, iż zgodnie z przedstawioną koncepcją połączeń kolejowych na szlaku Azja – Europa - Lianyungang stanowi punt początkowy na odcinku tzw. „New Euroasian Continental Bridge” lub inaczej zwanego „New Euroasian Land Brige”, którego drugi wierzchołek kończy się w holenderskim Rotterdamie, a odcinek drogi przebiega począwszy od Chin przez Kazachstan, Rosję, Litwę, Polskę i Niemcy. Lianyungang to także miejsce, w którym promowana jest rola Międzynarodowego Parku Logistycznego nadzorowanego przez Shanghai Cooperation Organization (Lianyungang) oraz szczególnie dobrze rozwiniętych tu branży przemysłu m.in.: farmaceutycznego, nowych materiałów, produkcji silikonu i kompozytu, przemysłu energetycznego opartego na wietrze, wodzie i energii słonecznej, przemysłu petrochemicznego. Funkcjonuje tu także Strefa Rozwoju i Technologii o znaczeniu ogólnokrajowym, ponadto Strefa Rozwoju Wysokich Technologii, Narodowa Strefa Eksportowa i Bezcłowe Centrum Logistyczne. Miasto sukcesywnie pretenduje do miana Strefy Wolnego Handlu w obszarze Chiny-Japonia-Korea Południowa.

 

Wydarzenie w Lianyungang uzyskało szerokie poparcie władz krajowych oraz zagranicznych zaangażowanych w projekt rozbudowy szlaku, w tym m.in.: władz lokalnych Prowincji Jiangsu, Chińskiej Rady ds. Promocji Handlu Międzynarodowego, Ministerstwa Handlu, Przemysłu i Energii Korei Południowej, Departamentu Inwestycji i Rozwoju Republiki Kazachstanu, Ministerstwa Transportu i Komunikacji Litwy.

 

Zeszłoroczna edycja odbyła się we wrześniu w China Lianyungang Industry Exhibition Center na powierzchni ok. 30 tyś m2. Bezpośrednim organizatorem targów jest China Chamber of International Commerce – Chińska Izba Handlu Zagranicznego.

 

W ubiegłym roku w targach uczesniczyło ok. 1000 firm logistycznych, stowarzyszeń i pozostałych firm powiązanych z branżą z 25 krajów i regionów świata oraz z 18 chińskich Prowincji. Uczestnikami byli również kupcy i inwestorzy z całego świata. Liczba odwiedzających wyniosła około 20 tyś.

 

Targom towarzyszą liczne fora tematyczne związane z zagadnieniami Jedwabnego Szlaku i koncepcją „One Belt, One Road”, jak również fora poświęcone tematyce spedycyjnej i transportowej oraz planowanym inwestycjom.

 

Ekspozycję oraz imprezy towarzyszące w ubiegłorocznej edycji promowało ok. 100 przedstawicieli z 50 lokalnych i zagranicznych mediów.

 

Obszar tematyczny poprzedniej edycji targów podzielony był na 4 główne działy:

 1. Międzynarodowy sprzęt i technologie w logistyce:
  - najnowsze mechaniczne urządzenia załadowcze;
  - urządzenia transportu kolejowego;
  - urządzenia służące do pakowania, ważenia, dokonywania pomiarów;
  - pomieszczenia/urządzenia chłodzące;
  - wyposażenie i części urządzeń;
  - techniki magazynowania;
  - technologia transportu multimodalnego;
  - logistyka,
  - oprogramowanie/zarządzanie w logistyce.
 2. Konstrukcja połączeń pasa w ramach projektu “One Belt One Road”.
 3. Obsługa logistyczna państw członkowskich organizacji SCO.
 4. Współpraca pomiędzy wschodnimi Chinami, a ich centralnymi i zachodnimi regionami.

 

Więcej szczegółowych informacji oraz kontakt do organizatorów targów: www.lygexpo.com

 

Kontakt do organizatora:

Contact: Li Lin, Jin Huan

Tel: 025-52856791, 52856747

Email: lilin@jsccpit.gov.cn, jihuan@jsccpit.gov.cn

branże: Transport i logistyka

Targi
Chiny - Lianyungang
2016-09-22 - 2016-09-24
Dodał: Małgorzata Kędzierska