Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuBatimatec 2016 PL

BATIMATEC 2016


Rodzaj wydarzenia
Targi

Witryna wydarzenia

Polski akcent
WPHI uczestniczy

BATIMATEC - Salon International du bâtiment, des matériaux de construction et des travaux publics - 19. edycja targów budownictwa, materiałów budowlanych i robót publicznych:

  • Algier
  • 3-7 maja 2016 r.

 

Są to największe targi branży budowlanej na kontynencie afrykańskim i największe targi organizowane w Algierii. W 2015 roku na 44 tys. m2 powierzchni wystawowej udział wzięło 1.100 wystawców, w tym ponad 650 firm zagranicznych z 25 państw.

 

Polskie wyroby często sprowadzane są do Algierii poprzez pośredników z innych państw i sprzedawane na rynku, jako niemieckie, francuskie czy też włoskie - kilkakrotnie drożej. Stąd bardzo istotnym jest, aby polscy producenci docierali do odbiorców algierskich z pominięciem zachodnioeuropejskich pośredników, co udaje się coraz częściej, o czym świadczy szybko rosnąca ilość polskich materiałów budowlanych i wykończeniowych dostępnych na rynku algierskim (ceramika sanitarna z Koła i z Cersanitu, armatura z KZA, płytki ceramiczne z Paradyża, termy i grzejniki wody firmy TERMET itd.).

 

BATIMATEC umożliwia nawiązanie obiecujących kontaktów handlowych i poznanie potencjału rynku i jego specyfiki. Targi wpisują się w plany inwestycji publicznych wartości setek miliardów dolarów. Na inwestycje w rozwój i modernizacje infrastruktury, w tym na budownictwo mieszkaniowe w planie pięcioletnim 2015-2019 rząd algierski zamierza przeznaczyć 262,5 mld USD. Szybko rozwija się w Algierii prywatny sektor deweloperski budujący coraz więcej mieszkań i apartamentów, osiedli willowych, hoteli i Spa, biurowców, hal magazynowych, salonów samochodowych, powierzchni sklepowych itd.

 

Tym samym Algieria pozostanie przez szereg lat potencjalnie dużym rynkiem tak dla polskich firm budowlanych, jak i producentów i eksporterów materiałów budowlanych i wykończeniowych, tym bardziej, iż przywiązuje się w Algierii coraz większą wagę do jakości prac i materiałów.
Poprzednie edycje