Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuIMG1319 PL

Podsumowanie Międzynarodowych Targów INTERFOOD & DRINK 2015 (Sofia, 11-14 listopad 2015 r.)


Rodzaj wydarzenia
Targi

Odbywające się w dniach 11-14.11.2015 r. razem targi INTERFOOD & DRINK (ogólne dotyczące branży spożywczej), WORLD OF MILK (branża mleczarska), MEETMANIA (przetwórstwo mięsa), BULPEK (wyroby piekarnicze i cukiernicze), SALON DE VIN (produkcja wina) oraz SIHRE (żywność i wyposażenie dla hoteli, restauracji i kawiarń) są obecnie największą w Bułgarii imprezą targową dla sektora spożywczego. Targi są przede wszystkim miejscem prezentacji wyrobów spożywczych, ale również wystawiają się producenci maszyn, wyposażenia etc. związanych z przetwórstwem spożywczym.

 

W 2015 r. w ww. imprezach z własnymi stoiskami uczestniczyło ponad 350 firm z Bułgarii i z zagranicy, w tym z Austrii, Niemiec, Grecji, Węgier, Włoch, Holandii, Macedonii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Hiszpanii, Tajwanu, Turcji, RPA i Polski. Targi wg organizatora odwiedziło ok. 20 tys. osób.

 

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Sofii zorganizował stoisko informacyjne, na którym dystrybuowano materiały informacyjne ponad 28 firm, a także kontakty do firm polskich, które zwracały się do WPHI, zainteresowanych rynkiem bułgarskim. Na stoisku WPHI byli obecni przedstawiciele 4 polskich firm: KASKAT Ltd, BOSS FRUIT Sp. z o. o., Zakłady Piwowarskie „Głubczyce” S.A. oraz ZPC MIESZKO S.A.

 

Na stoisku wśród zainteresowanych dystrybuowane były również publikacje Polish Food, turystyczne materiały promocyjne Polskiej Organizacji Turystycznej, materiały promocyjne WPHI i in.

 

Polskie stoisko w 2015 r. cieszyło się dużym zainteresowaniem. Również polskie firmy korzystające ze stoiska WPHI bardzo pozytywnie oceniły targi i celowość swojego przyjazdu do Bułgarii.

 

Produktami, które były najbardziej poszukiwane przez bułgarskich przedsiębiorców w tej edycji targów na naszym stoisku były:

  • wyroby mleczne,
  • słodycze,
  • owoce i warzywa,
  • mięso.

 

Opracowano w Wydziale Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Sofii (https://bulgaria.trade.gov.pl/bg).