Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPL

Stoisko WPHI na Międzynarodowych Targach Turystycznych „Turystyka na Jedwabnym Szlaku” w Taszkencie


Rodzaj wydarzenia
Targi

Stoisko WPHI na Międzynarodowych Targach Turystycznych „Turystyka na Jedwabnym Szlaku” w Taszkencie

 

W dniach 5-7 października br. w Taszkencie odbyły się XXI Międzynarodowe Targi Turystyczne „Turystyka na Jedwabnym Szlaku” (TMTJ 2015), zorganizowane przez uzbekistańską spółkę państwową „Uzbekturizm” i agencję reklamową „Wielki Szlak Jedwabny”. W targach zajmujących powierzchnię ponad 2.000 m2, uczestniczyło ogółem wg. organizatorów ponad 700 wystawców z prawie 20 krajów świata (w katalogu wystawy 124 uczestników). Uroczystego otwarcia wystawy dokonali: przewodniczący spółki państwowej „Uzbekturyzm” Farruch Rizaew, dyrektor wykonawczy UNWTO Z. Szomogi, wicedyrektor Agencji ds. Turystyki Federacji Rosyjskiej S. Korniejew oraz członkowie korpusu dyplomatycznego. W ramach targów odbyły się: konferencja międzynarodowa nt. dziedzictwa kulturowego i jego wkładu w rozwój turystyki w Uzbekistanie, seminarium pn. „Efektywny udział uzbekistańskich firm turystycznych w wystawach zagranicznych”. W roku bieżącym organizatorzy realizowali także program „HostedBuyers” (uczestniczyło w nim ok. 80 firm). Targi zwiedziło ponad 5.000 osób.

 

Na stoisku Wydziału prezentowane były między innymi materiały promocyjne Polskiej Organizacji Turystycznej i zainteresowanych polskich firm turystycznych, a także katalog polskich operatorów turystycznych i izb branżowych, wydany z okazji targów przez WPHI i zawierający ofertę 50 polskich firm turystycznych i ponad 20 organizacji turystycznych i okołoturystycznych. Mimo mniejszej niż w roku ubiegłym liczby zwiedzających targi, zainteresowanie stoiskiem Wydziału było stosunkowo duże. Odwiedziło nas ogółem ponad 80 osób, w tym część gości oficjalnych. Największa liczba osób odwiedzających stoisko WPHI interesowała się możliwościami uzyskania wiz do Polski, w tym upoważniającymi do podjęcia na terytorium RP działalności zarobkowej. Odnotowaliśmy także zainteresowanie uzbekistańskich firm turystycznych podjęciem współpracy z partnerami polskimi, m.in. w dziedzinie turystyki medycznej.

branże: Turystyka, sport i rekreacja

Targi
Uzbekistan - Uzbekistan Tashkent
2015-10-07 - 2015-10-10
Dodał: Jacek Michalski