Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Kalendarz > Eksport towarów. Praktyczne problemy podatkowe
Wydarzenie

Eksport towarów. Praktyczne problemy podatkowe

Eksport towarów. Praktyczne problemy podatkowe to webinarium organizowane przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „INVEST-PARK” wspólnie z Kancelarią Sendero Tax & Legal.

Laptop z napisem webinarium

Szkolenie jest bezpłatne i odbędzie się 7 czerwca 2024 r. w godzinach 10:00 – 11:30.

Rozliczanie eksportu towarów na gruncie VAT może sprawiać trudności. Mimo że eksport jest z reguły opodatkowany według stawki 0% VAT, nie zawsze jesteśmy w stanie wykazać, że mamy prawo do jej zastosowania. W tym celu konieczne jest przede wszystkim zebranie dokumentacji potwierdzającej wywóz towarów poza terytorium UE.

Na gruncie tego, jakimi dokumentami można udowodnić wyeksportowanie towarów, od wielu lat trwa spór podatników
z fiskusem. Webinar pomoże uzyskać odpowiedź na pytanie jakie wnioski w tym zakresie wynikają dla przedsiębiorców – z uwzględnieniem wydawanych interpretacji indywidualnych, wyroków sądów administracyjnych oraz TSUE.

W czasie webinaru zostaną również omówione kwestie związane z ujmowaniem eksportu na gruncie VAT, a także odpowiedzi na pytanie w jaki sposób – oraz w jakich okresach – wykazywać transakcje, jak postępować w przypadku wystąpienia zaliczek na poczet eksportu towarów oraz jakie są zasady ich korygowania.

Link do rejestracji

KONTAKT

Tel.: +48 74 664 91 64
E-mail: invest@invest-park.com.pl

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna
„INVEST-PARK” Sp. z o.o.
ul. Uczniowska 16, 58-306 Wałbrzych

  • Wszystko
  • Aktualności (633)
  • Wiedza (273)
  • Kalendarz (1047)
  • Centrum Wsparcia (323)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.