Portal do świata polskiego eksportu

Trade.gov.pl

Czytaj tylko te treści, które Cię interesują -  dopasuj Trade do siebie

Strona główna > Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki

Kontakt:

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki

ul. Krakowska 38; 45-075 Opole

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG) to jednostka Samorządu Województwa Opolskiego. Działa od 2007 r. Jej główne zadania to pobudzanie aktywności gospodarczej, tworzenie warunków rozwoju gospodarczego, podnoszenie poziomu konkurencyjności i innowacyjności gospodarki regionu czy pozyskiwanie i obsługa inwestorów.

Jak pomaga eksporterom?

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki ma dwa główne filary działalności:

  • agencyjny, związany z szeroko rozumianą obsługą firm i inwestorów;
  • jako Instytucja Pośrednicząca, czyli zajmuje się dystrybucją funduszy unijnych dla biznesu.

W ramach OCRG działa m.in. Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera, które ma bogatą bazę ofert inwestycyjnych w regionie; pomaga firmom, które chciałyby zainwestować w woj. opolskim oraz prowadzi opiekę poinwestycyjną.

Rozbudowaną działalność na rzecz firm prowadzą także funkcjonujące w OCRG działy: Dział RSI oraz Dział Wsparcia Kadr dla Gospodarki. Organizują one lub współorganizują szereg inicjatyw gospodarczych w regionie, np. szkoleń, spotkań, projektów, konferencji, warsztatów, wyjazdów na targi czy misje gospodarcze, itp. Natomiast w ramach działalności związanej z dystrybucją unijnych pieniędzy Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki przeprowadza nabory wniosków, w ramach których udziela unijnych dotacji dla firm z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego (w unijnej perspektywie finansowej na lata 2021-2027 – Fundusze Europejskie dla Opolskiego).

Poza tym w ramach OCRG działa również punkt informacji EUROPE DIRECT. Jego zadaniem jest informowanie o UE, jej strukturach, działalności i projektach.

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.