Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > UE-UK: zmiany w zasadach wymiany handlowej
Artykuł

UE-UK: zmiany w zasadach wymiany handlowej

31 stycznia 2024 r. wchodzą w życie zmiany dotyczące handlu pomiędzy Unią Europejską a Wielką Brytanią. Nowe regulacje obejmują wprowadzenie obowiązku posiadania eksportowych świadectw zdrowia dla produktów pochodzenia zwierzęcego zaliczanych do kategorii średniego ryzyka.

Flaga UE i UK, w tle biznesmen

Kolejnym krokiem, planowanym na 30 kwietnia 2024 r., jest wprowadzenie przez stronę brytyjską kontroli dokumentów, tożsamości oraz kontroli fizycznych dla produktów pochodzenia zwierzęcego należących do kategorii średniego ryzyka.

Ostatecznym etapem tych zmian jest planowane wprowadzenie 31 października 2024 r. deklaracji bezpieczeństwa i ochrony S&S (Safety and Security) dla towarów sprowadzanych z Unii Europejskiej do Wielkiej Brytanii. W ramach tych regulacji przewidziana jest również redukcja wymaganych danych dotyczących importu, a proces ten będzie realizowany poprzez Single Trade Window. Jest to system informatyczny umożliwiający przekazywanie wszystkich dokumentów związanych z eksportem/importem towarów za pośrednictwem jednej platformy.

Źródło: Główny Inspektorat Weterynarii

  • Wszystko
  • Aktualności (22)
  • Wiedza (4)
  • Kalendarz (29)
  • Centrum Wsparcia (321)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.