Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Przygotowania udziału Polski do Expo 2025 wkraczają w kluczową fazę
Artykuł

Przygotowania udziału Polski do Expo 2025 wkraczają w kluczową fazę

Do rozpoczęcia Wystawy Światowej Expo 2025 Osaka, Kansai pozostało już mniej niż 300 dni. Przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu informują, że projekt wkracza w kluczową fazę. W ostatnich dniach zakończyły się negocjacje i podpisana została umowa na budowę Pawilonu Polski – najważniejszego elementu całego projektu.

Pawilon polski na Expo Osaka

Już za mniej niż 300 dni rozpocznie się Wystawa Światowa Expo 2025 Osaka, Kansai – największe i najważniejsze wydarzenie gospodarczo-promocyjne na świecie. Udział Polski w wydarzeniu ma na celu wzmacnianie wizerunku na arenie międzynarodowej, nawiązanie nowych kontaktów gospodarczych oraz promocję polskiej nauki, kultury i turystyki. Za realizację projektu odpowiada Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. (PAIH), a instytucją nadzorującą jest Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Pawilon Polski

Areną prezentacji kraju będzie Pawilon Polski o powierzchni blisko 1000 m². Projekt architektoniczny opiera się na zastosowaniu drewna, a forma bryły ma przywoływać skojarzenie rozchodzącej się fali kreatywności i innowacyjności Polaków. Za opracowanie koncepcji architektonicznej odpowiada polsko-hiszpański duet Alicja Kubicka i Borja Martínez – Interplay Architects.

Harmonogram realizacji budowy Pawilonu został zmodyfikowany ze względu na fakt wydłużenia się procesu wyboru wykonawcy. Pierwotnie wyłoniona w postępowaniu publicznym firma uchyliła się od zawarcia umowy. Ostatecznie, budowę Pawilonu Polski zrealizuje konsorcjum, w skład którego wchodzą Nagashima Co., Ltd., JSC Corporation, FINASI SPI JV TURNKEY PROJECTS CONTRACTING – FZCO. Konsorcjum daje gwarancję należytego i terminowego wykonania zamówienia.

Budowa Pawilonu Polski jest zadaniem priorytetowym i najważniejszym elementem związanym z udziałem Polski w Wystawie Światowej Expo 2025 Osaka, Kansai. Pomimo wyzwań związanych z wyborem wykonawcy, PAIH dołożyła wszelkich starań, aby Pawilon Polski został zrealizowany zgodnie z projektem, w terminie i w zatwierdzonym przez Radę Ministrów budżecie

– podkreśla Magdalena Skarżyńska, Wiceprezes Zarządu PAIH.

Kompleksowa Promocja Polski

Wystawa Expo to wielka szansa na pokazanie Polski, jako kraju nowoczesnego z dynamicznie rozwijającą się gospodarką, niosącą innowacje i nowe technologie światu

– mówi Jacek Tomczak, Komisarz Generalny Sekcji Polskiej Wystawy Światowej Expo 2025 Osaka, Kansai.

Udział Polski w Expo 2025 Osaka, Kansai to projekt kompleksowy, zakładający promocję polskiej kultury, nauki oraz gospodarki. W obszarze gospodarczym jego głównymi celami są: budowa rozpoznawalności Marki Polskiej Gospodarki, rozwój współpracy gospodarczej z Japonią oraz umocnienie pozycji Polski jako bezpiecznej destynacji inwestycyjnej.

Program gospodarczy stanowi kluczowy element udziału Polski w Expo 2025 Osaka, Kansai. Wiele inicjatyw zaplanowanych w ramach programu już się rozpoczęło.

Źródło: Polska Agencja Inwestycji i Handlu

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. (PAIH S.A.)


ul. Krucza 50
00-025 Warszawa

Spis treściTable of contents

  • Wszystko
  • Aktualności (9)
  • Wiedza (8)
  • Kalendarz (25)
  • Centrum Wsparcia (2)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.